Jsem moc tlustá? Aneb zdravá výživa

24. october 2013 at 18:32 | Erin Clarson |  Zdravá výživa
Jsem moc tlustá? Aneb zdravá výživa - můj proslov ;D


Čauko,
dneska se pokusím něco povědět svými vlastními slovy k tomuto tématu, nebo aspoň nějak to přiblížit a hlavně, co říkají holky o své postavě. Co je a není pravda?

Každá víme jak vypadáme a máme prostě svoji postavu. Jenomže jak to tak bývá (a určitě to každá z nás víme), si sdílíme své nazory, ohledně sebe. "Já jsem tlustá. Tady mám špek. A tenhle je ze všech největší a pojmenovala jsem si ho Érný atd. ... " přesně jsem kopírovala své kamarádky a oni ví, že tlusté nejsou. Neříkám, že já to sama nepoužívám, ale krotím se. Prostě každá se podceňujeme.
Podle mě, není žádná z nás tlustá a ani hnusná. Na každé je něco krásného. A když chceme mít krásnou postavičku jako z časopisu, něco pro to asi budeme muset něco udělat. A od toho je zdravá výživa a životní styl. Nikdy není pozdě!

1. Skuste si napsat na papírek několik věcí co se na Vás líbí ( tím myslím na postavě a vzhledu), a poté si je přečtěte. Není to krásný pocit? Nebo můžete o to požádat i kamarádku nebo sestru. Tím to bude ještě radost zdvojnásobena.

Když se nad tím zamyslím, zdravá strava a styl má vliv na naši náladu. Pokud jste šťastní, máte větší chuť na "zdravé jídlo" (nebo alespoň zdravější) než kdyby jste byli smutní. To pak nemáme chuť na jídlo a nebo se "docpáváme" nějakými sladkostmi, čili čokoládou. Samozřejmě bych mohla pokračovat, že i na naši náladu působí také láska nebo nějaká pochvala, či dobrá známka. Tak budeme mít lepší náladu a když budeme mít lepší náladu, budeme mít i více chuť na jídlo. Ale to bych mohla povídat a povídat.
Skuste se nad sebou zamyslet, co děláte špatně. Jak jíte a i co pijete? Kouříte, nebo snad berete drogy? Máte dnes dobrý nebo špatný den?
Pokuste si na každý den najít něco pozitivního. Ikdyž máte špatný den, vždy se něco najde.
Myslím, že jsem toho napovídala až, až. I tak bych mohla vyprávět dál a dál :))
Kdyby však Vás něco zajímalo, nesouhlasili s tím, nebo jen chtěli sdílnout své pocity a povědět, jak se Vám to podařilo, napište mi na mail, a nebo do komentářů.
Děkuji moc, že jste si přečetli tento článek a zaujal Vás a budete pokračovat ve čtením.

Erin Clarson :)

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 annee56 annee56 | Web | 2. november 2013 at 10:17 | React

Už se těším na pokračování :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama