Klavír, prostě problémy :D

5. february 2014 at 19:51 | Erin |  Výplavy z mého mozku..
Čauko..
asi jak už všichni víte, každého znás (určitě) potkalo nebo čeká rozhodnutí na školu. Ať už vysokou, nebo střední. Každopádně já, že jsem tento rok osmačka, čeká mě rozhodnutí další rok. Jenomže na takové ty školy, kde nejde o talent nebo kde se můžete připravit během chvilky ("chvilky" :D ) tak takových škol je poměrně mnoho, nebo že bych jich já jen znala většinu?

Každopádně, vždycky jsem se hctěla od ostatnich odlišit, být něčím vyjímečná, ale nakonec se vždy ukázalo, že někoho bych tu potřebovala nebo byla radši, kdyby tu někdo byl. A to se nezměnilo ani v rozhodování, na kterou teda jako půjdu školu, že. No a tedy co jsem si vybrala za školu.
Velice, ale opravdu velice mě baví hrát naklavír, hudba vůbec. Miluju prostě hudbu celkově a ať si říká kdo chce co chce, prostě 4ever. Takže jsem se rozhodovala mezi takovými školami.

Aby bylo jasno, chci na konzervatoř. Jenomže co z toho když jsem se prý rozhodla moc pozdě?

Na konzervatoř jsem byla rozhodnutá už, asi v sedmičce, kde jsem byla (to bylo ještě na konci šestky) s ZUŠ Letovice a s naší ZUŠkou, čili ZUŠ Boskovice na "zájezdě" nebo "soustředění" s cellama (violoncello ;)). Byla jsem tam s mojí bývalou nejlepší kamarádkou. Na lodi u Chorvatska jsme se seznámili s holkou jménem Týna a s ní jsme se dali do řeči. V Chorvatsku jsme chodili ke klavíru a ona nám hrála skladby, které hrála. Byla v pátém ročníku, toho roku a já ve čtvrtém (ta kámoška v pátém). Těch devět dní, které jsme tam strávili, jsem cítila jakousi síla, která mě nutila, abych se sní i po té zkontaktovala a hrála ty stejné skladby (říkala, že všechno co hraje je lehký). A tak jsem přijela z Chorvatska a hrála jako zběsilá. Celou sedmičku jsem dostávala uznání za to jak hraju, od svých spolužáků, učitelů a rodičů celkově. Prostě i kdybych zahrála fakt s prosminutím hovno, no, asi ne :D ale možná bych i za to byla pochválená :D. Každopádně jsem se dostala na jakousi příčku. Mámě jsem říkala, že chci na konzervatoř (což se nezměnilo), ale ona si myslela, že po chvíli mě to přejde, a nechala to být.
Asi před měsícem jsem se jen tak s tou bývalou nejlepší kamarádkou povídala s jedním panem učitelem. Po chvíli za námi došel i bývalí profesor na konzervatoři a ten po rozhovoru s konzervatoří nás zkoušel z intonace (pro normální lidi.. intonace je zkoušení prostě jak slyšíme, jestli máme hudební sluch či hluch, aj. ..) a ten nám řekl, žeslyšíme úplně výborně. Samozřejmě sem to řekla patom mamce doma, že :D a ta to začala vyjednávat s konzervatoří prostě co a jak, kdy mám přijet a tak. A začal měsíc těhle sorry ale fakt sraček.

Takže ve čtvrtek (asi před 14 dni) jsme dojeli na konzervatoř, bohužel se objevili jisté komplikace. Nikdy jsem nehrála etudy, nějakého Czernýho, Bacha, invence, sonáty.. ale ano, hrála. Ale bůh ví jak dlouho :/ je toho tolik co říct, ale no nwm, proč tohle zrovna píšu.. ale tak :D takže na té konzervatoři mě řekli ať si koupíme všechny tyhle sračky.. (Mezitím jsme se stavili i do Bontonlandu pro CD s Green Day.. bohužel jak se zdá, v Brně nic takovýho nemají -_+) a tak jsme teda koupili. A hraju teď každej den nejmíň 4 hodiny, nebo měla bych, ale někdy to nestíhám.

A v pondělí jsme jeli do místní ZUŠ Boskovice za doporučenou od konzervatoře paní Golubkovou. Tak to zkrátím.. víceméně mě řekla to samý :/ ale zatím do pondělí si můžu hrát podle učitelky "svý ovčáky čtveráky".. tak super jako :/ každopádně mě to ještě nepřešlo,a to moje učitelka říká, že je to nejdůležitější.

No takže nikoho to asi nezajímá, ale tak :D je to námět na článek :D a vzhledem k tomu, že v měsíci Leden sem přidala jen 1 článek.. a ke všemu jenom omluvu :D sorry ale tak aspo'n něco :D no a tak ještě přidávám pár fotek, kde sem byla :)

Zuš Boskovice ;)

a konzervatoř Kapitána Jaroše v Brně :D (vysněná :/)

Jinak když už jsme u těch klavírů.. zaujala mě povídka "Piana on the street" (teda myslím že se to tak jmenuje) :D no, tak menší reklamka http://smile-la.blog.cz/1401/story-pianos-on-the-street#comments chtěla bych říct, že jsem to hledala strašně dlouho :O tak sem zrovna oběhla :D každopádně.. jestě jedno, chtěla bych říct že je ta povídka luxus, už kvůli těm klavírům, klavíry jak už víte miluju a kdybyste si na mě nááhodou vzpomněli mohli byste udělat nějaký článek nebo taky napsat nějakou povídku. No nic :D no tak reklamka na tuto povídku :D (musím si ju pořád číst :3 )

Jinak estě se vrátím do Boskovic, že bych měla mít klavír nebo křídlo na které bych teda jakože měla hrát a já mám elektrický klavír. No já myslím, že je toho dost že? :D tak o tom zase napíšu článek. (Zítra půjdu do školy na ráno a pokusím se ho napsat ;) )


Co si o tom myslíte? Jinak za případné hrubky, přepisy nebo nesmyslné věty mě omluvte. Děkuju :) (komu by se to taky chtělo číst že? :D jinak kdybyste si to celý přečetli, byla bych vděčná, ale asi to všichni přeskočí je mi to jasný :D asi bych to taky nedočetla no :/ ) Erin
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Steeeva Steeeva | Web | 5. february 2014 at 19:56 | React

môžem ťa poprosiť o hlas dúfam, že ťa to nebude otravovať
http://ni-ia.blog.cz/1401/3-kolo-souteze-finale
za hlas vopred ďakujem

2 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | Email | Web | 6. february 2014 at 7:12 | React

určitě napiš, takovéhle články hrozně ráda čtu, není to vymyšlená povídka, ale pravdivý příběh, něco jako deníček :-)

3 Káťa Káťa | Web | 25. march 2014 at 8:55 | React

No je to o trpělivosti a vůli, hra na klavír není nic jednoduchého a asi ne pro každého, pokud se bavíme o nějaké úrovni hraní. Ale pokud vydržíš a máš nějaký talent, tak do toho jdi. K.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama