Rozhovor - Simix

5. may 2015 at 11:53 | Erin |  Rozhovory
Čauko, moc se omlouvám za tokové prodloužení s tímto rozhovorem z 12. dubna, ale pochopte, že je to tři dny před přijímačkama a za týden byli další :D Je vůbec celkově krutý, že jsem všechno stihla :D :)


1. Jak si se dostala k blogování?
K blogování jsem se dostala na základce přes spolužačky. Přepadla mě zvědavost a zaujalo mně to.

2. Kolikátý je tento?
Tento je můj první, přesto několikátý. Zkrátka jsem vystřídala asi pět blogů, ale tento je stálý... už od mého začátku blogování.

3. Jak už jsem se dozvěděla a tuším, tvé okolí ví o tvém blogu. Jak na to reagují? Podporují tě nebo nemají žádný názor?
Ano, vědí o blogu a podporují mě. Co se týče spolužaček, jedna řekla, že mám hezký blog, ani jsem neměla tucha, že o mém blogu ví. Jiná spolužačka mé články občas čte a pak si se mnou o nic na obědě povídá a to se týká i videí. Babička čte můj blog pravidelně. Někdy mi článek i pochválí. Akorát taťka měl ohledně blogu trochu připomínky, ale v pohodě. Extra mu to nevadí. Jen si musím dávat pozor, co pišu. Většinou asi nedávám. Na základní škole to bylo horši. Na jednom blogu jsem měla deníček, kde jsem psala definitivně VŠE a pak se mi spolužáci vysmáli, když to objevili, ale teď mám spíš tu podporu .
Jinak podle mě má každý nějaký názor z těch, kdo o tom ví.

4. Máš nějaké speciální tajemství na dobrý blog?
Speciální tajemství na dobrý blog? To asi ne. Hlavní je mít nápady, čas, náladu... známe. Někdy tyto podmínky ale hold nemáme všichni a vždy. Hlavně myslím, že dobrý blog nebude mít nikdo hned. Každý se vypiluje a zlepší až časem a pozná co je lepší. Však víš.

5. A teď trochu k tobě. Na jakou školu chodíš? Co by si v budoucnosti chtěla dělat? - přesné zaměstnání.
Jáj. Chodím do 2. ročníku pedagogického lycea, což ty už asi víš. Nechci moc zmiňovat město. Ale je to střední škola v středočeském kraji. V budoucnu bych ráda pracovala s dětmi. Takže v mateřaké školce, nebo možná v diakonii, o které jsem psala nedávno článek. Ale nevím co bude. Ráda bych i hodně cestovala, tak nevím, jak mi to vše výjde.

6. Někteří z nás možná ví, že hraješ na klavír a zpíváš. Jak to zvládáš se školou? A hraješ ještě na něco?
No.. Dává mi to zabrat. Posledních pár dnů jsme to měli docela pohodové, ale už nám to zase hezky začíná a zítra píšeme tři písemky + nějaká ta zkoušení. Pro někoho to možná není moc, ale opravdu jsem se nezvládla naučit vše a byla jsem z toho lehce na nervy. Zítra si přivstanu a zkusím neco ještě zvládnout, ale dnes na to už kašlu. Co se týče klavíru, miluju to, vždy jsem si přála na něj hrát. Mám ale co cvičit a potřebovala bych na to více času, na základní škole jsem hrála i na kytaru a na 1. stupni na flétnu + jiné záliby a kroužky. Už na to není takový čas. Poslední dva roky na ZŠ a tento rok na SŠ musím chodit i na sbor, ale jsem jedna z mála, které to tolik nevadí, zpívám moc ráda.

7. Co ráda děláš ve svém volném čase?
Můj volný čas zabere blog, sem tam nějaké to točení videí, učení a vlastně víc nezvládám. Ani pořádně ven se někdy nedostanu. Jsem ráda, že si ve vlaku někdy mohu číst knihu, proto mi to tak trvá. Čtu většinou při cestě domů, což zabere tak 13 minut. Někdy si i zacvičím. A včera jsem si konečně udělala čas i na nějaký ten film, ale uvědomila jsem si, že kdybych se včera trochu učila, dnes toho víc stihnu, ale nevadí už.
Jednu knihu čtu už přes měsíc a to mě ta kniha dost baví.

8. Přemýšlela jsi někdy o nadpřirozenu? (Duchové, posmrtný život..) co si o tom myslíš?
Já o takovýhle věcech přemýšlela dost často. I o vesmíru, existenci a tak.. Netuším, kde jsou hranice nadpřirozena, ale v něco málo věřím, v duchy asi jo. V posmrtný život, s tím si nejsem tolik jistá, ale něco na tom třeba bude, nějaká druhá strana. Z toho by vlastně asi vyplývali i ti duchové. Ono asi dost záleží na člověku, v co všechno věří. V devítce mě docela zajímala magie, jakože co se tyče aur, čaker, nerostů, bylinek, svíček, věštění... spíš jsem si ověřovala, co všechno je možné...

9. Blíží se definitivní konec světa a ty můžeš vyslovit poslední větu. Která to bude a proč? (Větu odděluje tečka, nikoli čárka souvětí se taky počítá)
Bylo tu tolik krásného, tolik špatného, stále ubývalo starých a přibývalo nových věcí a hodně se toho za mnoho generací změnilo... ale očividně je už konec, tak buď sbohem Světe, třeba zase někdy někde nějak... (snad dobrý, bylo tam i víc vět, zkrátila jsem to. Bylo to jako proslov prezidenta, nebo nevím :D)
A proč? Sama nevím, ve světe bylo hodně věcí a je... kdyby to mělo všechno zmizet, bylo by to smutné. Přijde mi, že život rychle utíká, ale to asi nevysvětluje tu větu
Asi bych nikomu nic nevzkazala a když už, musela bych toho říct mnohem víc. Všem poděkovat za zkušenosti v živote a podobně.
Složitá otázka, ale dost dobrá ;D

10. Pryč od nadpřirozena a mých bláznivých otázek. Přece jen je tu určitě pár blogerů, kteří tvůj blog zatím neznají. Co bys jim vzkázala?
Lidi, pište si co chcete, nikdo Vám nemá do toho co kecat. Pokud Vás za to odsuzují, nechápou blogování. Každý blog je v něčem krásný a originální. Ať se Vám s blogy a i v životě celkově daří.

Děkuji za rozhovor a přeju hodně štěstí v blogování :)

http://novinky-simix.blog.cz/


Carpe Diem Guys!
Erin
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Sčítání lidu :D

Byl sem tu :DD* :33

Comments

1 Simix Simix | Web | 5. may 2015 at 17:54 | React

~Čaué~
Klikla jsem na odkaz Tvého blogu, sbírala nějaké papírky na zemi, narovnala jsem se a hle.. koukám rozhovor se mnou :)
Myslím, že rozhovor se nám povedl :)
Možná bych teď, po zpětní přečtení, něco ubrala nebo připsala, ale jinak super! :)

2 kaja kaja | Web | 5. may 2015 at 18:54 | React

Rozhovor sa Vám obidvom veľmi vydaril, tieto rozhovory s blogermi sa mi veľmi páčia. Myslím, že je to veľmi dobrý nápad  :-)

3 Ginny . Ginny . | Web | 6. may 2015 at 9:10 | React

Ahoj ,
zrušila sem si starej blog , takže kdybys mě chtěla zase navštívit , mám novou adresu )))

4 ellie's' - untrue.blog.cz ellie's' - untrue.blog.cz | Web | 7. may 2015 at 15:30 | React

Já jsem vystřídala asi 4 blogy a jeden moje srdcovka byla eleniska, nevím jestli jsi mě odtamdut i znala :D
obdivuji Tě, že ráda pracuješ s děckama, já bych na to neměla nervy i moc děti nemám ráda :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement